Slovakia office:
India office:

S Semináre

Prvé Indicko-Slovenské Business Fórum

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Dňa 17. marca sa konalo prvé Indicko-Slovenské Business Fórum. Organizátori si zvolili Hotel Crowne Plaza v Bratislave. Indické veľvyslanectvo v Bratislave spolu so Slovenskou obchodnou komorou a Indickou obchodnou a kultúrnou komorou v SR a rakúskou spoločnosťou LongBrand Ltd zorganizovali prvý celodenný seminár pre slovenské a indické spoločnosti. Otvárací ceremoniál patril Ambassadorovi Mannovi, ktorý zažal sviečky a predstavil ciele seminára. Po jeho vášnivej reči o Indii, ho bolo ťažké prekonať. Vladimira Ledecká z úradu prezidenta Kisku predstavila rastúci program Startupov na slovenskom trhu, ktoré sú silne podporované v agende pána prezidenta. Hneď po Vladimírinej prezentácii, prišla oficiálna inaugurácia Indickej obchodnej a kultúrnej komory. Alexander Horváth, spoluzakladateľ a člen predstavenstva predstavil hlavné ciele Komory a odovzdal mikrofón pôvabnej facilitátorke Anna Krishnan, ktorá pokračovala s programom. Prednášajúci Unni Krishnan, ktorý pomocou video prezentácie predstavil zakladateľa indickej spoločnosti Tata, jednej z najväčších indických spoločností Tata Group. Ratan Tata vo svojom videu zdielal víziu silného vedenia v indickej spoločnosti. Jaguar Land Rover príde čoskoro na Slovensko a Tata Group je významným vlastníkom JLR, preto dáva silný signál pre ostatné indické spoločnosti, že Slovensko je pripravené na podobné investície. Muenzer Bio Industries predstavili svoju prípadovú štúdiu, ako rakúska spoločnosť môže nájsť svoju cestu k indickému trhu, pričom Joachim Weichselbaumer bývalý poradca ministra financií Rakúska, sa podelil o svoje prezentáciu na tému "Prečo Európa potrebuje Indiu".

Približne 60 účastníkov z rôznych sektorov a regiónov Slovenska si užilo tradičné indické obedové menu a pokračovali s one-to-one rokovaniami s firmou LongBrand Ltd zastúpená Unni Krishnan. Počuli sme som áno aj nie je. Základom business-to-business myšlienky bolo skutočne zdieľané informácií medzi členmi, čo ocenili výmenou kontaktov a vizitiek aj bohatým obsahom prezentácií.

Najdôležitejšie je teraz udržať tempo a nadviazať na začaté diskusie. So špeciálnymi hosťami z Rakúska, ako je Anadi Banka, môžeme vytvoriť regionálnu platformu pre indické spoločnosti, ktoré chcú vstúpiť na stredoeurópsky trh aj pre slovenské firmy, ktoré chcú využiť veľkú príležitosť a pozvanie na indický trh.

Dovoľte nám zdieľať niekoľko fotografií z akcie. Ďakujeme opäť všetkým prezentérom, organizátorom akcie a návštevníkom za skvelú spoluprácu a tešíme sa na stretnutie pri podobnej príležitosti.

ISBF brochure1

ISBF brochure2 016 025 030 031 043 053 055 069 125 140 151 173 190 229

Vitajte na stránkach Indickej obchodnej a kultúrnej komory. Budeme radi, ak nás kontaktujete. Ako vám môžeme pomôcť?

Email:

info@indickakomora.sk

Tel:

+421 917 252 978

Tel:

+421 911 808 899