Slovakia office:
India office:

B B2B India

Slováci z CSM Industry (UDS) do Indie

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Dňa 17. júla 2018 usporiadali zakladatelia Vidarbha Defense Industries Association (VDIA) summit investorov za prítomnosti premiéra Maharashtry, Shri Devendra Fadnavisa a prezidenta Tata Technologies pre Asia Pacific - Ananda Bhadeho. VDIA zastupoval predseda predstavenstva, Lt.Gen. Ravindra Thodge (ktorý nedávno na pozvanie INDCHAMu navštívil IDEB v Bratislave). Na stretnutí sa zúčastnil aj špeciálny hosť zo Slovenska, spoločnosť CSM Industry s.r.o., výrobca slovenských rýpadiel a buldozérov – UDS, zastúpený predsedom predstavenstva Tomášom Marošom a generálnym riaditeľom Pavlom Šimkovičom s cieľom hľadať partnerstvo v Indii. Obe strany predstavila Indická Obchodná Komora v Slovenskej republike a jej viceprezident a výkonný riaditeľ Indie, pán Harish Reddy, bol osobne v Nagpure.

Spoločnosť Tata Technologies Ltd., ktorá je globálny poskytovateľ inžinierskych služieb, podpísala na tomto summite Memorandum of Understanding (MOU) s Vidarbha Defense Industries Association (VDIA) na "Made in Vidarbha - Aerospace and Defense". Táto dohoda je v súlade s iniciatívou "Make in India" pričom toto centrum pomôže vytvoriť štát Maháráštra ako preferovanú investičnú destináciu pre leteckú a obrannú výrobu, podporí domáce a modernizované technologické schopnosti a rozvinie kvalifikované zdroje na podporu malých a stredných podnikov (MSME) pre globálne konkurencieschopné odvetvie letectva a obrany. Nagpur sa stáva strategickým cieľom aj pre slovenské zbrojárske firmy.

Pri príležitosti podpisu dohody, predseda VDIA Lt.Gen. Ravindra Thodge povedal: "Naším cieľom je vytvoriť letecký a obranný výrobný uzol v regióne Nagpur a Vidarbha". „Spoločnosti ako CSM Industry Slovakia môžu byť pre Hub veľkou hodnotou a chceli by sme priniesť viac takýchto spoločností zo Slovenska“, povedal viceprezident INDCHAMu Harish Reddy.

Dňa 18. júla 2018 skupina pokračovala do centrály spoločnosti BEML v Bangalore, aby prezentovali slovenskú spoločnosť a nákladné stroje UDS. Delegáciu viedol viceprezident a výkonný riaditeľ Indickej komory, pán Alexander Horváth, ďalej viceprezident pre indický trh, pán Harish Reddy a výkonný riaditeľ INDCHAMu pre štát Karantaka - Rohith Ramadas. Od spoločnosti BEML prišli zástupcovia obchodných riaditeľov z oblasti marketingu a obrany s následnom stretnutí s predsedom predstavenstva BEML, pánom Deepakom Kumarom Hotom. Počas stretnutia si strany vymenili profily spoločností a začali diskusiu o možnej spolupráci v oblasti obrany, hasičstva, ťažby so záujmom o montáž strojov UDS v Indii.

Koniec podnikateľskej misie sa uskutočnilo návštevou honorárneho konzula Srí Lanky pána Mahena Kariyawasana v hlavnom meste Kolombo, kde členovia správnej rady INDCHAM predstavili možnosti spolupráce na B2B a B2G úrovni. Srí Lanka ponúka širokú škálu príležitostí pre slovenské spoločnosti a skutočnosť, že spolu s Indiou zdieľajú zónu voľného obchodu, je lukratívnou možnosťou na preskúmanie.

VDIA1

VDIA2

VDIA3

BEML1

BEML2

BEML3

Colombo

Vitajte na stránkach Indickej obchodnej a kultúrnej komory. Budeme radi, ak nás kontaktujete. Ako vám môžeme pomôcť?

Email:

info@indickakomora.sk

Tel:

+421 917 252 978

Tel:

+421 911 808 899