Slovakia office:
India office:

N Novinky

Predstavujeme nových členov. Alebo ako podnikať počas pandémie

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Život ide ďalej. Musíme pokračovať v podnikaní viac ako kedykoľvek predtým. Firmy nás potrebujú, medzinárodný obchod musí pokračovať, ekonomika sa musí naštartovať. Indická obchodná komora v Slovenskej republike oceňuje každú udalosť ako webinár, seminár, každé stretnutie, či už virtuálne alebo osobné, v týchto ťažkých časoch. Business pokračuje. My pokračujeme.

Zatiaľ čo veľa spoločností počas COVID pandémie krachuje, niektoré malé a stredné podniky zaznamenávajú množstvo nových a vracajúcich sa zákazníkov. Náš tím sa pravidelne stretáva a diskutuje o tom, ako môžeme pomôcť slovenským spoločnostiam v raste a ako pomôcť indickým spoločnostiam lepšie sa udomácniť v Slovenskej republike.

Keďže sa slovenská, ale aj indická krajina v posledných niekoľkých mesiacoch radikálne zmenila kvôli koronavírusu, väčšina príbehov, ktoré ľudia vidia, sa týka podnikov, ktoré zatvárajú, prichádzajú o príjmy a prepúšťajú pracovníkov. Niektoré malé podniky sa však ukázali ako mimoriadne vhodné pre krízu COVID-19 a zaznamenali prudký nárast dopytu.

Pretože sa všetky firiem kreatívne učia adaptovať aj na COVID19, nemalo by byť prekvapením, že niektoré tradičné firmy zaznamenali úspech aj v tejto novej dobe. Príkladom sú podniky, ktoré pomáhajú ľuďom sociálne sa dištancovať od ostatných, maloobchodníci, ktorí ľuďom umožňujú jesť a piť doma, a zdravotnícke služby a mnoho iných, ktorí premenili svoje služby do e-commerce.

Neustále sa stretávame a diskutujeme medzi sebou, ako pomôcť spoločnostiam v Slovenskej republike, aby boli úspešné a ako ich priviesť do Indie. Naši indickí partneri sa tiež pýtajú, ako dnes prísť na Slovensko, kde sú obchodné príležitosti. Prečítajte si ďalej príbeh firiem, ktoré napriek pandémii idú ďalej.

Sme hrdí na to, že môžeme predstaviť našich najnovších členov v Indickej obchodnej komore v Slovenskej republike. Pochádzajú z rôznych prostredí, majú rôzne príbehy, ale jednu vec majú spoločnú. Chceli by uspieť na indickom trhu. A my im pomôžeme.

Q&L Industrial Services

Poskytujeme najlepšie služby vo svojej triede za najlepšie ceny vo svojej triede v oblasti internej logistiky a zabezpečenia kvality. Pokrývame služby od A po Z a tok hotových výrobkov vo výrobných závodoch vrátane prichádzajúcich, prebiehajúcich a inšpekcií na konci výrobnej linky.

Viac na http://www.qlis.eu

Tuli a Tuli

Prírodná kozmetika Ťuli A Ťuli sa vyrába v rodinnom kruhu od roku 2015 a za jej vznikom stojí dnes už päťročný Matej, ktorého zdravotné problémy priviedli jeho mamičku k myšlienke vyrábať prírodnú kozmetiku. Lenka zbierala a vyvíjala receptúry vychádzajúce z prírodných surovín a vyvinula ich do súčasnej podoby. Dnes pod značkou Ťuli A Ťuli nájdete 80 druhov prírodnej kozmetiky a 50 druhov čistých prírodných esenciálnych olejov.

Viac na https://www.tuliatuli.sk/

Prima Logistics

Sme spoločnosťou s viac ako 20 rokmi skúseností na logistickom trhu po celom svete. Našou hlavnou činnosťou je námorná doprava, letecká nákladná doprava, cestná nákladná doprava, železničná nákladná doprava a samozrejme projektová logistika, ako je skladová distribúcia a služby s pridanou hodnotou.

Poslaním nášho tímu odborníkov je uspokojovať potreby zákazníka v oblasti rýchlych a spoľahlivých riešení zásielok. Staráme sa o vyššiu kvalitu služieb a individuálnu starostlivosť o zákazníkov.

Viac na https://primalogistics.cz

VIMRON

Od nápadu po uvedenie produktu na trh za rozumnú cenu
Zaistíme celý vývoj zariadenia. Analyzujeme vaše požiadavky, pripravíme návrh a návrh riešenia. Po vašom schválení vyvinieme a spracujeme prvý prototyp zariadenia. Po schválení a vyskúšaní bude produkt spolu s dokumentáciou pripravený na sériovú výrobu.

Viac na: https://vimron.com/

Nixus

Vysoko odolné pneumatické prístrešky pre všetky poveternostné podmienky, spĺňajúce všetky materiálové, bezpečnostné a prepravné normy. Vysokotlakové nafukovacie rúry nezaručujú žiadne riziko zrútenia konštrukcie kolísaním teploty, vetrom alebo snehom. Všetky produkty NIXUS sú modulárne a ponúkajú rôzne koncepty ako základný tábor, mobilná nemocnica, jedáleň alebo sklad.

Viac na https://nixus2protect.com/

Liqoil

Liqoil je slovenská prírodná kozmetika. V portfóliu výrobkov nájdete iba prírodné a certifikované prípravky určené pre starostlivosť o pleť, telo a vlasy. Znalosť prírodných látok a ich účinkov v spolupráci s kreativitou biotechnológov sú stavebným materiálom každej novinky z dielne LIQOIL. Záleží nám na tom, aby naša kozmetika vznikala procesom  šetrným k prírode, zvieratám a navyše prinášala blahodarné účinky.

Viac na https://www.liqoil.sk/

Ďakujeme všetkým, že ste sa stali našimi cennými partnermi a členmi. Budeme sa snažiť, aby sme vám poskytli čo najlepšie skúsenosti s INDIOU a podporili vás pri podnikaní v Indii.

Uvažujete o vývoze svojho produktu alebo služby do Indie? Kontaktujte nás. Viac výhod nájdete na https://www.indianchamber.sk/en/members/member-benefits

 

 

Vitajte na stránkach Indickej obchodnej a kultúrnej komory. Budeme radi, ak nás kontaktujete. Ako vám môžeme pomôcť?

Email:

info@indickakomora.sk

Tel:

+421 917 252 978

Tel:

+421 911 808 899