Slovakia office:
India office:

N Novinky

Holi festival v Indii

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Napriek tomu, že Holi je taký pestrý festival, existujú rôzne aspekty Holi, vďaka ktorým je taký dôležitý pre životy Indov. Aj keď nemusia byť tak zrejmé, ale bližší pohľad a trochu premýšľania odhalia význam Holi viac ako len očami. Od sociokultúrneho, náboženského k biologickému existujú všetky dôvody, prečo si musíme festival srdečne užívať a chrániť jeho dôvody. Už ste boli na pravom Holi v Indii? Je to zážitok.

Takže, keď je čas na Holi, nezdržujte sa a užite si festival na pódiu účasťou s plným nadšením na každej malej tradícii súvisiacej s festivalom.

Mytologický význam

Holi nás priblíži k nášmu náboženstvu a mytológii, pretože je to v podstate oslava rôznych legiend spojených s festivalom.

Predovšetkým je to legenda o Prahladovi a Hiranyakshyapovi. Legenda hovorí, že kedysi žil diabol a mocný kráľ Hiranyakshyap, ktorý sa považoval za boha a chcel, aby ho všetci uctievali. Prahlad začal uctievať svojho syna, svojho syna, Pána Višnua. Aby sa zbavila svojho syna, požiadala Hiranyakshyap svoju sestru Holiku, aby vstúpila do planúceho ohňa s Prahladom v jej lone, pretože mala požehnanie pre vstup do ohňa bez úhony. Legenda hovorí, že Prahlad bol zachránený pre svoju extrémnu oddanosť pánovi, zatiaľ čo Holika zaplatila cenu za svoju zlovestnú túžbu. Tradícia pálenia Holiky alebo „Holika dahan“ vychádza hlavne z tejto legendy.

Holi tiež oslavuje legenda Radha a Krišna, ktorá popisuje extrémne potešenie, ktoré Krišna aplikoval na Radhu a ďalšie gopie. Tento žart Krishny sa neskôr stal trendom a súčasťou svätých svätých.

Mytológia tiež uvádza, že Holi je oslavou smrti Ogressa Pootanu, ktorý sa pokúsil zabiť dieťa Krišnu tým, že mu nakŕmil jedovaté mlieko.

Ďalšou legendou o Holi, ktorá je v južnej Indii mimoriadne populárna, je legenda lorda Shiva a Kaamadeva. Podľa legendy ľudia na juhu oslavujú obetu lorda vášne Kaamadeva, ktorý riskoval svoj život, aby odvolal lorda Šivu z meditácie a zachránil svet.

Populárna je aj legenda Ogress Dhundhi, ktorá zvykla trápiť deti v kráľovstve Raghu a nakoniec bola vyhnaná žartom detí v deň Holi. Deti, ktoré sa doteraz presviedčali o svojej viere v legendu, hrajú žarty a zneužívajú ich v čase Holiky Dahana.

Kultúrny význam

Oslava rôznych legiend spojených s Holi uisťuje ľudí o sile pravdy, pretože morálkou všetkých týchto legiend je konečné víťazstvo dobra nad zlom. Legenda o Hiranyakashyapovi a Prahladovi tiež poukazuje na skutočnosť, že extrémna oddanosť Bohu sa vypláca, pretože Boh vždy berie svojho pravého oddaného do svojho útulku.

Všetky tieto legendy pomáhajú ľuďom sledovať dobré správanie v ich živote a veria v to, že sú pravdivé. Je to mimoriadne dôležité v modernej spoločnosti, keď sa tak veľa ľudí uchýli k zlým praktikám pre malé zisky a mučí toho, kto je úprimný. Holi pomáha ľuďom veriť v to, že sú pravdiví a čestní, a tiež bojovať proti zlu.

Okrem toho sa holi oslavujú v období roka, keď sú polia v plnom kvete a ľudia očakávajú dobrú úrodu. To dáva ľuďom dobrý dôvod na radosť, radosť a ponorenie sa do ducha Holi.

Sociálny význam

Holi pomáha spájať spoločnosť a posilňuje sekulárnu štruktúru našej krajiny. Festival je oslavovaný nie-hinduistami, rovnako ako každý, kto by chcel byť súčasťou takého sprostého a radostného festivalu.

Tradíciou Holi je aj to, že dokonca aj nepriatelia obracajú priateľov na Holi a zabudnú na všetky pocity utrpenia, ktoré môžu byť prítomné. Okrem toho v tento deň ľudia nerozlišujú medzi bohatými a chudobnými a každý oslavuje festival spolu s duchom bonhomie a bratstva.
Večer ľudia navštevujú priateľov a príbuzných a vymieňajú si dary, sladkosti a pozdravy. Pomáha to pri revatalizácii vzťahov a posilňovaní emocionálnych väzieb medzi ľuďmi.

Biologický význam

Je zaujímavé poznamenať, že festival Holi je významný pre životy a telo mnohými inými spôsobmi, ako poskytovaním radosti a zábavy.

Musíme tiež poďakovať našim predkom, ktorí začali trend oslavovať Holi v takom vedecky presnom čase. A tiež za začlenenie toľkej zábavy na festival.

Ako Holi prichádza v období roka, keď majú ľudia tendenciu sa cítiť ospalý a lenivý. To je pre telo prirodzené, že v dôsledku zmeny z chladu na teplo v atmosfére zažije určitú únavu. Aby sa predišlo tejto únavnosti tela, ľudia spievajú nahlas alebo dokonca nahlas. Ich pohyby sú svižné a ich hudba je hlasná. To všetko pomáha omladiť systém ľudského tela.

Okrem toho farby nastriekané na telo majú naň veľký vplyv. Biológovia veria, že tekuté farbivo alebo Abeer preniká do tela a vstupuje do pórov. Účinkom je posilnenie iónov v tele a dodáva mu zdravie a krásu.

Existuje ešte ďalší vedecký dôvod na oslavu svätého Holi, ktorý sa však týka tradície Holika Dahan. Mutačné obdobie zimy a jari vyvoláva rast baktérií v atmosfére aj v tele. Keď je spálená Holika, teplota stúpne na asi 145 stupňov Celzia. Podľa tradície, keď ľudia vykonávajú oheň Parikrima (cirkulácia alebo obchádzanie), teplo z ohňa ničí baktérie v tele, čím ho očisťuje.

Ako sa oslavuje Holi na juhu, festival tiež podporuje dobré zdravie. Deň po spálení Holiky položili popol (Vibhuti) na čelo a zmiešali Čandan (sandalpaste) s mladými listami a kvetmi stromu Mango a konzumovali ho, aby podporovali dobré zdravie.

Niektorí sa tiež domnievajú, že hra s farbami pomáha podporovať dobré zdravie, pretože o farbách sa hovorí, že majú veľký vplyv na naše telo a naše zdravie. Západní lekári a lekári sa domnievajú, že aj v prípade zdravého tela majú farby dôležitú úlohu okrem iných životne dôležitých prvkov. Nedostatok konkrétnej farby v našom tele spôsobuje ochorenie, ktoré sa dá vyliečiť až po doplnení tela touto konkrétnou farbou.

Ľudia tiež upratujú svoje domy na Holi, čo pomáha pri odstraňovaní prachu a neporiadkov v dome a zbavuje sa komárov a iných škodcov. Čistý dom vo všeobecnosti spôsobuje, že sa obyvatelia cítia dobre a vytvárajú pozitívne energie.

Source: https://www.holifestival.org/significance-of-holi.html

Vitajte na stránkach Indickej obchodnej a kultúrnej komory. Budeme radi, ak nás kontaktujete. Ako vám môžeme pomôcť?

Email:

info@indickakomora.sk

Tel:

+421 917 252 978

Tel:

+421 911 808 899