Slovakia office:
India office:

N Novinky

Obchodná misia na DEFEXPO 2020

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Dňa 4. - 8. februára 2019 sa Indická obchodná komora v Slovenskej republike zúčastnila na DEFEXPO INDIA 2020 v Lucknow, UP, aby podpísala dlhodobo dohodnuté memorandum medzi slovenskou spoločnosťou CSM a štátnou obrannou spoločnosťou BEML o dodaní prvého spoločného projektu - Rýpadlo UDS-BEML založené na podvozku BEML (TATRA) 6x6 vyrobené v Indii.

Celé stretnutie a podpis koordinovala Združenie obranného priemyslu Vidarbha (VDIA) s predsedom Lt. Genenom. Ravindra Thodge, PVSM, AVSM, SM, VSM, (ret.). Thodge je tiež členom správnej rady Indickej obchodnej komory v Slovenskej republike. Podujatie bolo koordinované spolu s pánom Rakeshom Tauranim, prezidentom a generálnym riaditeľom komory INDCHAM a Alexandrom Horvathom, viceprezidentom a obchodným riaditeľom spoločnosti INDCHAM a pánom Danielom Revuckym, viceprezidentom a COO INDCHAM v Českej republike. Dokument MOU podpísal 7.2.2020 predseda CSM Industry, predseda Tomáš Maroš a riaditeľ obranej divízie BEML, pán Shri RH Muralidhara. Na základe podpísaných strán dohody MOU sa strany dohodli, že postavia prvý demo stroj, ktorý sa pred vstupom do sériovej výroby otestuje indickou armádou ako koncového používateľa.

Pred podpisom sa uskutočnili rozsiahle jednoročné rokovania s výsledkom, že spoločnosť CSM Industry vystavovala v stánku BEML svoj 3D model UDS pod značkou BEML, čo je veľký úspech pre výrobnú spoločnosť zo stredného Slovenska.

Spoločnosť CSM Industry je tradičná československá technológia postavená a inovovaná od roku 1967 s mnohými úspešnými inžinierskymi misiami (aj v obrannom sektore) ako KFOR - Juhoslávia - Kosovo, IFOR - Bosna a Hercegovina (Balkán), ISAF - Afganistan, OSN - Eritrea. (Afrika), misia OSN - UNPROFOR, operácia Iracká sloboda, sa uskutočnili s nákladnými vozidlami UDS. Sme radi, že vstupujeme na indický trh a tešíme sa na budúcu spoluprácu, povedal predseda Tomás M.

Indická obchodná komora v Slovenskej republike oceňuje dlhodobú spoluprácu s Indickým veľvyslanectvom na Slovensku pri podpore týchto misií v Indii a pri prijímaní jednotlivých spoločností a ich určených vedúcich predstaviteľov na veľvyslanectve pri diskusii o ekonomických a obchodných potrebách a podpore. Od roku 2016 Indická obchodná komora organizovala 12 obchodných misií a úspešne otvorili dvere slovenským spoločnostiam ako GA Drilling (Plazmové vŕtanie), SEAK Energetics (Smart Lighting), ELCOM (Banking Tablets), TOMARK AERO (Small Airplanes), CSM Industry (Excavators), Way Industries (Bozena), ESET (IT Security), Innovatrics (Biometrics), PowerBatt a mnoho ďalších.

V stánku BEML. Členovia VDIH, CSM a Indickej obchodnej komory.

Stretnutie pána Rakesh Taurani s ministerstvom obrany Indie, Šrí Rajnath Singh, ktorému vysvetlil výhody slovenských spoločností.

V Novinách Times of India.

Hospodárske Noviny Titulka

Happy Holi to All.

Vitajte na stránkach Indickej obchodnej a kultúrnej komory. Budeme radi, ak nás kontaktujete. Ako vám môžeme pomôcť?

Email:

info@indickakomora.sk

Tel:

+421 917 252 978

Tel:

+421 911 808 899