Slovakia office:
India office:

B B2B India

Stretnutie na Ministerstve obrany Indie s Gen. Vinod Khadare 4. augusta 2023

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Sme radi, že môžeme byť súčasťou ďalších rokovaní medzi slovenskými obrannými spoločnosťami a Ministerstvom obrany Indie. Stretnutie na Ministerstve obrany Indie s Gen. Vinod Khadare 4. augusta 2023.

Posilňovanie obrannej a výrobnej spolupráce medzi Slovenskom a Indiou je jedným z kľúčových pilierov Indickej obchodnej komory v SR. Mali sme krátku, ale efektívnu návštevu Indie, kde sme sa stretli s rôznymi komerčnými inštitúciami ako FICCI (s 250 000 členmi) a EEPC India (štátna inštitúcia s 13 000 výrobnými spoločnosťami v Indii) a v neposlednom rade plánovaná návšteva Ministerstva obrany a rokovanie s generálom Vinodom Khandare, poradcom ministra obrany a bývalým riaditeľom vojenskej tajnej služby. 

 

Foto: Alexander Horvath, VP INDCHAM

Historická väzba medzi Československom a Indiou položila pevný základ pre túto spoluprácu, Slovensko teraz musí pokračovať vlastnou cestou v hľadaní partnerov pre výrobu, transfer technológií či spoločné podniky. A máme čo ponúknuť. Od úplných leteckých simulátorov najvyššej kvality, vojenských viacúčelových rýpadiel s kolesovým podvozkom, 155 mm húfnic, odmínovacej technológie, malých lietadiel alebo kybernetickej bezpečnosti.

Návšteva ministerstva obrany v Indii

Naša delegácia mala tú česť stretnúť sa s váženým generálom Vinodom Khadarem, hlavným poradcom na ministerstve obrany a bývalým generálnym riaditeľom Defence Intelligence Agency of India. Jeho poznatky a odborné znalosti skutočne posunú komerčné zmluvy vpred.

 

Foto: na snímke zľava: Patrik Liška, obchodný atašé Slovenská republika, H.E. Slovenský veľvyslanec Robert Maxian, Generál Vinod Khadare, Alexander Horvath, viceprezident Indickej obchodnej komory v SR

EEPC

Podpora medzinárodných partnerstiev v oblasti obrany nielen posilní bezpečnostné väzby, ale povedie aj k väčšej ekonomickej prosperite oboch národov. Počas cesty sme navštívili aj vládnu inštitúciu EEPC – Engineering Export Promotion Council of India a porozprávali sme sa s váženým riaditeľom obchodu pánom Gurvinderom Singhom. EEPC India bola tvárou indického strojárskeho exportu počas 67 rokov, keď India vyrástla z krajiny vyvážajúcej len 10 miliónov dolárov strojárskeho tovaru v roku 1955 na 112 miliárd dolárov v rokoch 2021-22 a Ministerstvo obchodu ju považuje za model EPC v Indii. Rozhodli sme sa podpísať MOU o spolupráci, ktorá čoskoro ožije.

 

Foto: Director Gurvinder Singh with Alexander Horvath

Kultúra

Návšteva galérie Triveni Kala Sangam a centra umeleckého vzdelávania v Naí Dillí.

Triveni Kala Sangam, ktorý sa nachádza v samom srdci Naí Dillí, oproti domu federácie FICCI, je ľahko dostupný a je nevyhnutnou destináciou pre každého, kto chce preskúmať umelecké dedičstvo Indie. Či už ste umelec, nadšenec umenia alebo jednoducho niekto zvedavý na rozmanité indické kultúrne dedičstvo, Triveni Kala Sangam sľubuje nezabudnuteľný zážitok. Ak sa ocitnete v hlavnom meste, vrelo odporúčam urobiť si čas na návštevu tohto miesta.

 

Foto: Triveni Art Gallery, New Delhi

Trochu z histórie Triveni Kala Sangam

Spoločnosť bola založená v roku 1950 renomovaným umelcom Smt. Rama Jain, Triveni Kala Sangam stojí vysoko ako bašta umeleckého vyjadrenia a #kultúrnej #diverzity. Názov „Triveni“ znamená sútok troch riek, čo odráža poslanie inštitúcie spojiť rôzne formy #umenia, kreativity a talentu pod jednou strechou. V priebehu desaťročí sa vyvinulo na centrum pre umelcov, nadšencov umenia a kultúrnych propagátorov, ktoré vychováva talenty a oslavuje krásu indického umenia vo všetkých jeho formách.

Prehliadka galérie umenia

Umelecká galéria v Triveni Kala Sangam je pokladom pre každého, kto si váži umenie. Hneď ako vstúpite dovnútra, privíta vás zmes tradičných a súčasných umeleckých diel. Galéria predstavuje bohatú tapisériu indického umeleckého dedičstva, od miestnych indických malieb a sôch až po podmanivé fotografie a výtvory zmiešaných médií. Nemusí to byť ten najväčší, aký ste videli v Európe alebo USA, ale upúta vaše srdce a pozornosť.

 Galéria tiež ponúka platformu pre mladé talenty, aby predviedli svoju prácu po boku etablovaných majstrov, čím podporuje prostredie rastu a učenia. Inštitúcia navyše pravidelne organizuje výstavy, workshopy a interaktívne stretnutia, ktoré poskytujú priestor na dialóg a vytváranie sietí v rámci umeleckej komunity.

Chceli by ste sa k nám pridať na našich ďalších misiách? Kontaktujte nás prostredníctvom kontaktného formulára. Pomáhame všetkým podnikateľom zo Slovenska prísť do Indie.

 

Vitajte na stránkach Indickej obchodnej a kultúrnej komory. Budeme radi, ak nás kontaktujete. Ako vám môžeme pomôcť?

Email:

info@indickakomora.sk

Tel:

+421 917 252 978

Tel:

+421 911 808 899