Slovakia office:
India office:

B B2B India

INDCHAM viedla misiu na Nagpur Defense Summit 2019

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Dňa 28. - 1. marca 2019 usporiadalo združenie Vidarbha Defence Industries Association (VDIA) summit investorov zo zbrojárskeho priemyslu zameraný aj na slovenské obranné spoločnosti. Hostiteľom podujatia bol Lt.Gen. Ravindra Thodge, PVSM, AVSM, SM, VSM, (retd.) Predseda VDIA a člen predstavenstva INDCHAM s Dr. Ajayom Kumarom, tajomníkom ministerstva obrany, indickej vlády, Dr. Satheesh Reddy, predsedom DRDO (obranný výskum a Organizácie pre rozvoj), Lt.Gen. SK Upadhaya AVSM, SM, VSM, generálny tajomník (obstarávanie), indická armáda, prezident Shri Anand Bhade APAC - Tata Technologies Ltd, Shri Devendraji Fadnavis, Chief Minister štátu Maharashtra, Shri Satyanarayan Nandlal Nuwal - predseda - Solar Group, Air Marshal Shirish Baban Deo, PVSM, AVSM, VM, VSM, ADC - viceprezident leteckého štábu (VCAS) indického letectva (retd.) A mnoho ďalších vysoko postavených dôstojníkov a predsedov obranných spoločností sa zúčastnilo dvojdňový samit.

Indická obchodná komora v Slovenskej republike dostala možnosť viesť delegáciu zo Slovenska. Bývalý veľvyslanec SR v Indii Žigmund Bertók spolu s Alexandrom Horváthom, viceprezidentom a COO INDCHAMu boli vedúci delegácie. Zo Slovenska sa zúčastnili nasledujúce spoločnosti - CSM Industry (UDS), Cargen Start (Štartéry a alternátory), Way Industries (Božena), ESET (endpoint security systems), Innovatrics (Biometrické ids), Incoff Aerospace (tvorcovia dronov a avionika lietadla Shark), Dr. Peter Slavik Advokát a členovia predstavenstva Indickej obchodnej komory.

Asociácia VDIA bola nedávno založená ako združenie obranného a leteckého priemyslu v štáte Maharaštra. Jej cieľom je vytvoriť a vybudovať sebestačný priemyselný Hub so spoločným úsilím prostredníctvom inštalácie najmodernejších technológií, ktoré sú dostupné po celom svete, a tak transformovať, spolupracovať a vytvárať hodnoty v životnom prostredí. Cieľom dvojdňového summitu bolo lepšie spoznať slovenské obranné spoločnosti, ich produkty, cieľovú skupinu alebo sektor v rámci obrany a spoločne naplánovať vstup na trh do Indie.

Lídri priemyslu spolu s osobami s rozhodovacími právomocami z obranných firiem zo Slovenska diskutovali o možnosti programu Make-in-India, možnosti montážnej výroby VDIH Defence Hub a iné

Výlet do Indie bol pomerne rozsiahly, delegácia začala v Dillí, po summite v Nagpur sa presťahovala do mesta Chennai, odtiaľ oddych v Andamanských ostrovoch, späť do Kalkaty, Bombaj, Dubaj a domov na Slovensko.

Indická obchodná komora v Slovenskej republike oceňuje dlhodobú spoluprácu s Indickým veľvyslanectvom na Slovensku, ktorá podporuje tieto misie v Indii a privítala jednotlivé spoločnosti a ich vedúcich predstaviteľov, aby diskutovali o svojich obchodných potrebách a podpore. Ak nemôžeme nájsť obchodnú cestu do Indie, pravdepodobne neexistuje.

- - 4 mája, 2019 - -

Alexander Horvath, VP & COO

Indická obchodná komora v Slovenskej republike

Fotky z cesty:

Vážení hostia a vedúci predstavitelia summitu

Slovenská delegácia na pódiu.

Summit v Nagpure mal mnoho návštevníkov z rôznych oblastí od armády, námorníctva až po letectvo.

Lt.Gen. Ravindra Thodge predniesol prejav o dôležitosti výroby v Indii a spolupráci medzi slovenskými obrannými spoločnosťami a indickou armádou.

Air Marshal Shirish Baban Deo, PVSM, AVSM, VM, VSM, ADC - Vice Chief of the Air Staff (VCAS) Indického letectva (retd.) s Alexander Horváthom and Žigmundom Bertókom z INDCHAM viedli diskusiu o potenciáli slovenských firmách a produkty vzdušných síl (drony, bezpilotné lietadlá, komponenty)

Spoločná fotka s Master General Ordinance (Vedúci nákupu indickej armády) Lt.Gen. Ravindra Thodge, PVSM, AVSM, SM, VSM Lt.Gen.Thodge (retd.) and terajší MGO Indickej armády Lt.Gen. S.K Upadhaya AVSM, SM, VSM

Alexander Horvath, viceprezident a COO INDCHAM, hovorí o tom, aká dôležitá je pre Slovensko ako strategického partnera India, a vyzýva k tomu, aby sa členovia slovenskej vlády venovali viac pozornosti vzťahom s Indiou na všetkých úrovniach vrátane obrany.

Neco Desert Tech navšívili medzičasom stredné Slovensko.

Nakoniec relax na Andamanských ostrovoch. (Medzi Indiou a Thajskom). Andamany a Nicobary patria Indie a z Chennai, alebo Kolkaty je to len hodinový let.

Vitajte na stránkach Indickej obchodnej a kultúrnej komory. Budeme radi, ak nás kontaktujete. Ako vám môžeme pomôcť?

Email:

info@indickakomora.sk

Tel:

+421 917 252 978

Tel:

+421 911 808 899