Slovakia office:
India office:

B B2B India

Slovakia Hub Innovation Summit 2018

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

 V dňoch 22. – 23.11. 2018 sa v indickom meste Chennai uskutočnil druhý ročník B2B medzi Slovenskom a Indiou s názvom Slovakia Hub Innovation Summit - podujatie slovenských a indických inovatívnych firiem, startupov a firiem s vysokou pridanou hodnotou výroby. Podujatie nadväzuje na 1. ročník iniciatívy Slovakia Hub, ktorú podporila Slovenská ambasáda v Indii (ZÚ Dillí) v súlade so strategickým zameraním ekonomickej diplomacie v Indickej republike. Slovakia Hub 2018 slávnostne otvoril veľvyslanec Slovenskej republiky v Indii pán Ivan Lančarič.
Hlavným organizátorom podujatia bola Indická obchodná komora v Slovenskej republike (INDCHAM) s finančným prispením MZVaEZ SR, v rámci projektu ED (SHSP). Iniciatíve vyjadrila podporu aj Delegatúra Európskej únie v Dillí, ktorá podujatie zaradila do skupiny bilaterálnych aktivít členských štátov, ktoré svojim zameraním zapadajú do stratégie na podporu spolupráce európskych a indických inovatívnych firiem.
Podujatie bolo v priebehu prípravy prezentované aj počas štartu Európskej inovačnej platformy dňa 16.10.2018. Slovenským inovatívnym firmám sa otvárajú možnosti čerpať informácie od všetkých členských štátov EÚ ako aj spolupracovať s pripravovaným inovačným hubom EÚ v Bengalúre.
Na Slovakia Hub 2018 sa nám podarilo získať generálneho partnera a sponzora BVK Group, ktorá zabezpečila konferenčné priestory a catering a už tradične slovenský IT klenot firmu ESET Asia Pacific ako garant projektu.
Slovakia Hub 2018 bol zároveň aj hodnotiacim podujatím aktivít firiem, ktoré naštartoval úvodný ročník podujatia v minulom roku v Bombaji. Slovenským firmám sa v relatívne krátkom čase podarilo podpísať kontrakty:
1. v oblasti leteckého priemyslu : Tomark Aero, Prešov, bude predávať v Indii svoje ľahké dvojmiestne lietadlá, modely Viper a Skyper
2. v oblasti smart energy riešení: SEAK Energetics, Prešov, realizoval pilotný projekt kontroly mestského osvetlenia v Bombaji (jedna ulica, podobne ako to realizovali v Tel Avive v Izraeli).
3. v oblasti strojárstva: CSM Industry, Tisovec, bude dodávať pre indickú stranu, štátnu firmu BEML, univerzálne dokončovacie zariadenia pre podvozky Tatra, ktoré v Indii úspešne pôsobia ešťe z čias ČSSR. O spoluprácu v tejto oblasti sa SR usilovala roky, bez výsledku. Podarilo sa to až teraz, aj vďaka kontaktom a iniciatívam, ktoré naštartoval prvý ročník Slovakia Hubu.
4. v oblasti železničného priemyslu a energetiky: Sféra, a. s., Bratislava, podpísala zmluvu s Bharat Fibers Ltd. o zastupovaní voči Uttar Pradesh Railways (štátne železnice najľudnatejšieho štátu Indie) vo veci softvérového riešenia na meranie štatistických a výkonových indikátorov
Projekty sú dôležitým referenčným rámcom pre ďalšie slovenské firmy, ktoré budú vstupovať na indický trh.
Iniciatíva Slovakia Hub je taktiež platformou na rozširovanie databázy kontaktov využiteľných pre slovenských podnikateľov prostredníctvom INDCHAM. Aj na tohtoročnom podujatí došlo k rozšíreniu spolupráce medzi komorami a podpisu MoU s Asian African Chamber of Commerce, ktorá pôsobí vo viac ako 40 krajinách po celom svete. Taktiež regionálny riaditeľ FICCI pre Chennai nadviazal na úspešnú spoluprácu, ktorá odštartovala počas rokovaní v rámci MVK IN – SR (04/2017).
Príhovory:
Otvárací prejav: Ivan LANČARIČ, VZÚ Dillí, Rakesh TAURANI, prezident INDCHAM, Alexander HORVÁTH, viceprezident INDCHAM, Benoit SAUVEROCHE, radca Delegatúry EÚ v Indii, Bala V. Kutti, prezident BVK GROUP, C. J. Roy, HKÚ SR v Bengalúre, prezident CONFIDENT GROUP
Prezentácie:
Roman MAZANEC, ED ZÚ Dillí, Ajaykumar JOSHI, General Manager ESET India, Tomáš MAROŠ, predseda predstavenstva CSM Industry, s.r.o., Daniel TOMKO, obchodný riaditeľ Tomark Aero, a. s., Harish REDDY, riaditeľ SEAK India, Anton ARTIM, technický riaditeľ ELCOM, Robert FRANČEK, obchodný riaditeľ Sféra, s.r.o., Aparna MISHRA, riaditeľka Cafebiz, Lea DANIS, riaditeľka Merrymebarefoot, A. Suresh BABU, obchodný riaditeľ Autointelli Systems, Roban HOBDAY, riaditeľ pobočky Federácie indických komôr obchodu a priemyslu (FICCI) v Chennai, G. D. Singh, predseda Asian African Chamber of Commerce a ďalší.

Ďakujeme všetkým partnerom a firmám, ktoré podporili toto podujatie a tešíme sa na tretí ročník v 2019.

Fotky z podujatia:

Slovakia Hub 2018a

Slovakia Hub 2018b

Slovakia Hub 2018g

Slovakia Hub 2018h

Slovakia Hub 2018i

Slovakia Hub 2018k
 Slovakia Hub 2018e

 

 

Vitajte na stránkach Indickej obchodnej a kultúrnej komory. Budeme radi, ak nás kontaktujete. Ako vám môžeme pomôcť?

Email:

info@indickakomora.sk

Tel:

+421 917 252 978

Tel:

+421 911 808 899