Slovakia office:
India office:

B B2B India

Misia do Indie s GA Drilling

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Indická obchodná a kultúrna komora na Slovensku (INDCHAM) usporiadala obchodnú misiu pre svojho člena GA Drilling. Po niekoľkých mesiacoch príprav sa cesta uskotočnila v novembri 5-12, 2016. INDCHAM a GAD navštívili obchodných partnerov v Dillí a Bombaj. Za INDCHAM, Alexander Horvath, Tomas Torok a Rakesh Taurani sprevádzali zakladateľov Plasmabit (R) technológie, GA Drilling a zorganizovali B2B stretnutia, ako aj prezentáciu na rôznych ministerstvách. Cieľom misie bolo nájsť správneho partnera na joint venture a trvalú podporu vo výskume a vývoji. India je kľúčovým hráčom v geotermálnej aktivite a teda veľmi zaujímavý partner pre spoločnosť GA Drilling.

Delhi

Obchodná misia sa začala v Dillí na ministerstve financií a ministerstve pre rozvoj ľudských zdrojov (Higher Education Division-Ministerstvo školstva). Prezentácia prebehla dobre a obe ministerstvá uznali jedinečný produkt GAD. Štátny minister financií Arjun Ram Meghwal prisľúbil podporu v niekoľkých oblastiach. Na ministerstve školstva bolo dosiahnutých niekoľkých dohôd predovšetkým na doktorandskom študijnom programe.

minfin

Nasledujúci deň sme viedli dôležitú schôdzku v organizácii Niti Aayog s členom predstavenstva a jadrovým vedcom - Shri V.K. Saraswat, ktorý poznal predmet geotermie veľmi dobre a kládol aj príslušné technologické otázky. Niti Aayog je plánovací a strategický výbor pod vedením predsedu vlády Modiho a slúži ako odporúčací orgán pre stratégiu Indie. Ak dostanete schválenie tu, vaše služby alebo produkt budú mať veľmi dobrú pozíciu v Indii s priamou podporou vlády. Bolo veľmi dôležité presvedčiť jedného z najväčších vedcov v Indii, aby pochopil podstatu firmy GA Drilling. Pokračovanie bude priehať v decembri a januári.

NitiAayog

Než sme opustili Dillí do Bombaj, mali sme tú česť stretnúť sa s výkonným tajomníkovi organizácie EPSI (nezisková vzdelávacia spoločnosť združujúca hlavné University a vzdelanie inštitúcie), pána P.Palanivela. Diskusia bola na tému doktorandi a výmenný program medzi Indiou a Slovenskom.  .

EPSI

Tímu zostalo trochu času pred odchodom do Bombaju a tak navštívili centrum Dillí ako aj Slovenskú ambasádu. Stretli sme sa s pánom veľvyslancom Bertókom a jeho ekonomickým tímom a prebrali obchodnú podporu medzi Slovenskom a Indiou. Ďakujeme pánovi veľvyslancovi za dedikovaný čas.

embassy

Mumbai

V Bombaji sme mali česť sa stretnúť s dvoma najväčšími ropnými spoločnosťami v Indii, kde sme predstavili patentovanú technológiu a služby GA Drilling. Rokovania stále prebiehajú a informácie sú momentálne utajené. Akonáhle budeme mať pozitívny výsledok, oznámime to verejnosti.

V Bombaji sme zostali v krásnom hoteli Novotel 5 * priamo na pláži (V Delhi sme obývali hotel Holiday Inn Aero City, New Delhi). Bolo vidieť rozdiely medzi luxusom a chudobou. Hneď za hotelom vkročíte do slumovej oblasti a spoznáte odvrátenú stranu Indie.

novotel

 O GA Drilling:

GA Drilling je high-tech spoločnosť, ktorá vyvíja a komercionalizuje prelomovú technologickú platformu PLASMABIT. Naša technológia umožňuje zásadnú úsporu času a nákladov v porovnaní so súčasnými technológiami a otvára nové možnosti v ťažobnom priemysle (ropa a zemný plyn), v oblasti geotermálnej energetiky, ako aj v segmente baníctva.

Prototyp a všetky komponenty technologickej platformy sa pripravujú na aplikácie vŕtania a frézovania. Náš 70-členný tím profesionálov realizoval prvé plazmové frézovanie pod vodou, ako aj prvé plazmové frézovanie v podmienkach vysokého tlaku a teploty (HP/HT). Tím sa zameriava na pilotné testy prvých aplikácií, ktoré by mali byť realizované v krátkodobom horizonte.

Prvá z aplikácií je zameraná na segment ťažby ropy a zemného plynu, ktorý čelí výzvam ako vŕtanie do tvrdých hornín, exponenciálny rast nákladov pri vŕtaní a zvyšujúci sa počet ropných štruktúr, ktoré je potrebné odstaviť. Prvý produkt pre ťažobný priemysel by mal byť uvedený na trh v roku 2018.

GA Drilling logo

Vitajte na stránkach Indickej obchodnej a kultúrnej komory. Budeme radi, ak nás kontaktujete. Ako vám môžeme pomôcť?

Email:

info@indickakomora.sk

Tel:

+421 917 252 978

Tel:

+421 911 808 899