Slovakia office:
India office:

D Defence

SEAK Energetics rozsvieti Indiu

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

SEAK Energetics je slovenská spolčonosť z Prešova. Ich technológia využíva existujúcu 230V napájaciu sieť na prenos riadiacich signálov.Oproti tradičnej sieťovej komunikácii založenej na LON, technológia SEAK kóduje informácie do siete zmenou amplitúdy jednej polvlny sínusovky pri sieťovej frekvencii 50Hz. To z nej robí výnimočnú metódu šírenia informácií na veľké vzdialenosti a obzvlášť pri rôznej kvalite elektrických vedení. Technológia SEAK je tak unikátna, že indické spoločnosti a mestá prejavili záujem o túto technológiu priamo v Indii.

Spoločnosť SEAK sa dohodla s Indickou obchodnou komorou na Slovensku na vyhotovenie prieskumu indického trhu a nájdenie partnerov zo SMART lightning segmentu v Indii, aby sa neskôr pokúsili o vstup na tento obrovský trh s veľkým potenciálom. Po počiatočných rozhovoroch a cestovných plánoch, sa obchodná misia dohodla na január 2-15, 2017. Prinášame vám krátku správu z cesty:

Vládne a mestské organizácie

Počas našej návštevy sme prešli viacero štátov Indie a stretli zaujimavých partnerov z privátneho aj verejného sektoru. Na konci cesty sme mali česť navštíviť 3 dňový global Summit Vibrant Gujarat organizovaný štátom Gujarat.

BEE - Bureau of Energy Efficiency pod ministerstvom Energetiky

EESK - Energy Efficiency Services Ltd. tiež pod Ministerstvom Energetiky, ich rola je implementovať LED technológiu do miest a obcí v Indii. Na zozname majú vymeniť ešte 33 miliónov lámp.

Chief Secretary of Andhra Pradesh, ktorý nás nasmeroval priamo za tajomníkom ministra energetiky.

Stretli sme tiež Dr. Sekhara, ktorý bol jeden z prvých v Indii, kto rozprával o Smart Cities a publikoval viacerov kníh s touto tématikou. Bol pozvaný do viacerých krajín na konzuláciu riešenia Smart Cities. Diskusia bola veľmi odborná.

Počas nášho pobytu v najväčšom meste Indie - Bombay (Mumbai) s cca 20 mil ľudí, sme sa osobne stretli s primátorom mesta Mumbai-Nové Mesto a diskutovali o možnosti výmeny starých sódiových lám za novú LEDkovú technológiu. Rokovania pokračujú na základe predložených solídnych plánov.

Seak5

Seak4

Súkromné spoločnosti

Empire Group Ltd - je developerská spoločnosť s dobrým zázemím v stavebnom sektore a taktiež vo verejných zákazkach. Bolo podpísané dôležité MOU medzi SEAK Energetics a Empire Group.

Seak6

VBSoft -Americko-indická spoločnosť, ktorá stavia Smart mestá v Indii a na Strednom Východe. Vice President pre technológie mal jasno a prejavil záujem o technológie SEAK s nasledovným podpísaním MOU.

Seak7

 

Stretli sme sa tiež s organizáciou Swami Narayan, ktorá je jednou s najväčších náboženských organizácií v Indii. Vlastnia viac ako 800 kláštorov a 3300 centier. Ak by sa SEAKu podarilo ušetriť im elektrickú energiu vynaloženú na osvetlenie ich kláštorov, získali by všetci. Ich najväčší kláštor konzumuje 900 kw za hodinu.

Seak1

Vibrant Gujarat Summit

Na konci cesty sme navštívili Vibrant Guhjarat Summit, kde sme dostali možnosť stretnuť B2B a B2G zo všetkých sektorov, zúčastniť sa seminárov na Renewable Energy a Smart Cities a možnosť stretnúť osobne premiéra Indie a viacerých business líderov ako Ratan Tata z Tata Group, Mukesh Ambani z Reliance Group (Najväčšia indická spoločnosť), pán Suzuki zo Suzuki Motors a iných top líderov a politikov všetkých krajín sveta.

Inauguračné video z Vibrant Gujarat si môžete pozrieť tu: http://vg.gipl.in/

Ratan Tata (Tata Group)- 0:41:50
Mukesh Ambani (Reliance Group) - 0:46:15
John Chambers (Chairman CISCO and Chairman Americko-Indickej obchodnej komory) - 1:27:30
Uhuru Kenyiata (President Keňa) - 2:53:44
Premiér Modi - 3:03:57

Seak2

Seak3

Seak8

Vitajte na stránkach Indickej obchodnej a kultúrnej komory. Budeme radi, ak nás kontaktujete. Ako vám môžeme pomôcť?

Email:

info@indickakomora.sk

Tel:

+421 917 252 978

Tel:

+421 911 808 899