Slovakia office:
India office:

D Defence

Slovensko sa zúčastnilo na DefExpo 2018

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

V dňoch 11. až 14. apríla 2018 sa konal DEFEXPO 2018 v hlavnom meste Tamil Nadu v meste Chennai v Indii. Delegáciu Slovenskej republiky viedlo Ministerstvo obrany spolu so Slovenským veľvyslanectvom v Dillí v mene ministerstva zahraničných vecí. Indická obchodná komora v Slovenskej republike bola tiež partnerom tejto udalosti po prvýkrát, keď pristúpila k rokovaniam medzi Slovenskom a Indiou spolu so slovenskými obrannými gigantmi ako Konstrukta Defence, DMD Group, MSM Group, EVPU, Virtual Reality Media, Exponea alebo Tomark Aero.

India prvýkrát predstavila pozemné, námorné a vnútorné vnútorné bezpečnostné systémy na svojej dvojročnej výstave na jednom mieste v blízkosti mesta Chennai. Podujatie zdôraznilo prvý seriózny pokus Indie, stať sa hlavným vojenským výrobcom na svete. Dňa 12. apríla to oficiálne oznámil premiér Narendra Modi. Na prehliadke sa zúčastnilo pôsobivých 232 zahraničných firiem z 32 krajín spolu s 15 pavilónmi. Na podujatí sa zúčastnilo najväčšie množstvo oficiálnych delegácií s 63 delegáciami z 58 krajín, ktoré sa podporili túto udalosť. Počas výstavy sa uskutočnilo množstvo medzinárodných seminárov a konferencií.

Indická obchodná komora v Slovenskej republike v spolupráci s Vidarbha Defence Industrial Hub (VDIH) v meste Nagpur, Maharashtra predstavila možnosti Nagpur Hub slovenským obranným spoločnostiam a Ministerstvu obrany Slovenskej republiky. Počiatočná reakcia bola veľmi pozitívna s dohodnutým následným postupom. Cieľom Hubu je prilákať slovenské spoločnosti, aby začali s montážou / výrobou v Nagpur Hube a mohli začať podnikať s indickým ministerstvom obrany prostredníctvom programu Make It India alebo spoluprácou aj v oblasti výskumu a vývoja prostredníctvom organizácie DRDO (Department of Research and Development Organization).

Bol to prvý výlet INDCHAMu do mesta Chennai v štáte Tamil Nadu a pri tejto príležitosti sme tiež mohli otvoriť svoju šiestu kanceláriu v Indii s miestnym riaditeľom a členom predstavenstva a podpredsedom vzdelávania pánom Venugopolom Mohanom. Počas pobytu sme sa stretli so skupinou GMR, ktorá predstavila Defence Hub v Tamil Nadu (podobne ako Nagpur), čo dáva viac možností pre slovenské spoločnosti. Tretí Defence Hub v štáte Uttar Pradesh sa už prehodnocuje od poslednej návštevy mesta Lucknow a pokrýva tak všetky tri dôležité obranné pásy Indie, ktoré predniesol aj premiér Modi ako strategické HUBs pre obranný sektor Indie.

Foto:

DefExpo3

DefExpo5

DefExpo8s

DefExpo6

DefExpo1

DefExpo7

 

Vitajte na stránkach Indickej obchodnej a kultúrnej komory. Budeme radi, ak nás kontaktujete. Ako vám môžeme pomôcť?

Email:

info@indickakomora.sk

Tel:

+421 917 252 978

Tel:

+421 911 808 899