Slovakia office:
India office:

B B2B Srí Lanka

Návšteva INDCHAM Srí Lanky

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Služobná cesta na Srí Lanku, ktorá sa uskutočnila v júli 2018, bola krátka, ale účinná. Pod vedením INDCHAMu sa zúčastnili Alexander Horvath, Harish Reddy a Rohith Ramadas a spolu strávili päť dní na krásnom ostrove Srí Lanka. Obchod a cestovanie v jednom.

Obchodná misia začala návštevou honorárneho konzula Srí Lanky pána Mahena Kariyawasana v hlavnom meste Kolombo, kde sme si vymenili možnosti spolupráce na B2B a B2G úrovni. Srí Lanka ponúka širokú škálu príležitostí pre slovenské spoločnosti a skutočnosť, že spolu s Indiou zdieľajú zónu voľného obchodu, je lukratívnou možnosťou preskúmať tento trh. Výlet pokračoval návštevou ostrova s prvou zastávkou na historickom mieste Sigiriya. Na Lion Rock, ako ju nazývajú domáci, vedie na vrchol 12 000 krokov a človek musí mať menšiu fyzickú kondíciu, aby to vyšľapal. Pohľad zhora sa však vyplatil.

Po návšteve Sigiriya sa skupina presťahovala na východné pobrežie Srí Lanky a navštívila miesta v blízkosti Batticaloa a Trincomalee. Cesta sa skončila návštevou miestnej továrne Ceylon Tea s názvom Geragama a spolu s návštevou čajových plantáží a fariem. Lokálny manažment nám ukázal celý výrobný proces kvalitného čaju.

S potešením oznamujeme, že Indická obchodná a kultúrna komora SR otvára novú divíziu SRI LANKA, ktorá ponúka slovenským spoločnostiam širokú škálu možností investovania a exportu / importu. Novým výkonným riaditeľom sa stala Lea Danis, ktorú môžete kontaktovať na emailovej adrese danis (at) indianchamber.sk.

Aké sú súčasné potreby Srí Lanky? Podľa pána konzula Kariyawasana súčasná požiadavka Srí Lanky je farmaceutický priemysel, výstavba infraštruktúry, stavebníctvo a obnoviteľné zdoje. Ak sa pohybujete v týchto sektoroch (ale aj iné), vaša firma je žiadaná na tomto ostrove. Ekonomika Srí Lanky rastie rýchlo, najmä v službách, takže si nenechajte ujsť šancu. Ďalšou veľkou výhodou je colná únia s Indiou.

Ak by ste chceli zorganizovať obchodnú misiu na Srí Lanku, alebo len získať cestovné tipy, kontaktujte nás. V prípade, že ste už na Srí Lanke, môžete kontaktovať slovenský honorárny konzulát na nasledujúcich kontaktných údajoch:

Konzul: Mahen Roshan Andrew Kariyawasan
Otvorené od:   1 April 2003
Adresa: Consular Office of the Slovak Republic
130 Nawala Road Narahenppita
Narahenpita
Colombo 5
Sri Lanka
Mobil: +94 777 31 77 66
Tel: +94 11 45 13466, 45 13469
Fax: +94 11 45 13464
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Región: celý ostrov Sri Lanka

Fotodokumentácia z cesty

Sri Lanka INDCHAM5

Sri Lanka INDCHAM1

Sri Lanka INDCHAM7

Sri Lanka INDCHAM9

Sri Lanka INDCHAM10

Sri Lanka INDCHAM13

Sri Lanka INDCHAM14

Sri Lanka INDCHAM2a

Sri Lanka INDCHAM4a

Sri Lanka INDCHAM8a

Sri Lanka INDCHAM11a

Sri Lanka INDCHAM12a

 

Vitajte na stránkach Indickej obchodnej a kultúrnej komory. Budeme radi, ak nás kontaktujete. Ako vám môžeme pomôcť?

Email:

info@indickakomora.sk

Tel:

+421 917 252 978

Tel:

+421 911 808 899